Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Tisztelt Doktornő! A terhességem 25. hetében járok, és most végezték el a terheléses cukormérést, amelynek az eredménye (éhgyomorra: 4.1), míg 2 órával később 8.2 lett. A mai napon kezdtem el mérni a cukromat, de nem tudom, hogy mi számít jó eredménynek.

Diabetes Portál

Online tanácsadás


Cseri-Holzmann Brigitta profilképe

Cseri-Holzmann Brigitta

Dietetika-Diabetológia > Dietetika-Diabetológia


Kérdés feltevése

Kérdés:


Kérdést felvető neve: Nagy Bettina


Tisztelt Doktornő! A terhességem 25. hetében járok, és most végezték el a terheléses cukormérést, amelynek az eredménye (éhgyomorra: 4.1), míg 2 órával később 8.2 lett. A mai napon kezdtem el mérni a cukromat, de nem tudom, hogy mi számít jó eredménynek. Éhgyomorra 3.1, reggeli után 1 órával 3,9, tízórai után 1 órával pedig 4,0 lett. Ön szerint milyen eredmények megfelelőek, amelyek nem veszélyeztetik a magzatot? A másik kérdésem pedig, hogy létezik-e olyan könyv, vagy internetes oldal, ahol kifejezetten a 180 g szénhidrát diétához vannak több hétre előre menük összeállítva? Segítségét, illetve válaszát előre is köszönöm!



Válasz:


Kedves Bettina!

 

Elnézést a késői válaszért.

Ebben a táblázatban választ talál a kérdésére: 

Laboratóriumi vizsgálómódszer Kívánatos értékhatár
Vércukorszint
Éhgyomri 4,5-5,5 mmol/l
Étkezés előtt 3,3-5,5 mmol/l
Étkezés után 1 órával 4,0-7,0 mmol/l
Étkezés után 2 órával 3,5-6,0 mmol/l
Napi átlag 3,5-5,0 mmol/l
Vizeletcukor-ürítés 0 gramm / 24 h
HbA1c (chromatographia) < 6,0%
Fructosamin (La-Roche-teszt) 0-285 µmol/l

A másik kérdésére adott válaszom:

 

A 180 g szénhidrátot tartalmazó diétáról nem tudok megbízható honlapot ajánlani, és azért sem, mert fontos megérteni, hogy minden egyénnek (hangsúlyozottan igaz ez a várandósakra!) egyénileg szükséges összeállítani az étrendet, figyelembe véve a fizikális adottságokat (testmagasság, testömeg, életkor, nem stb), személyre szabott szükségleteket, egészségi állapotot (fennálló vagy korábbi betegség(ek), gyógyszer(ek)), az egyén napi rutinját stb. stb, hogy az az étrend ne egy, az életvitellel összegyeztethetetlen kényszer helyzet legyen, hanem a lehetőségekhez mérten legkönnyebben megvalósítható, kivitelezhető táplálkozási formává válhasson.

Ha ez nincs, akkor legrosszabb esetben az egész diétás program  zátonyra futhat, tehát nem éri el a célját.

Minden jót kívánva üdvözlöm:

 

Cseri-Holzmann Brigitta

 

 



címkék: