Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Tisztelt Dr.Hermányi Zsolt! Tanácsát szeretném kérni. Ez

Diabetes Portál

Online tanácsadás


Dr. Hermányi Zsolt profilképe

Dr. Hermányi Zsolt

belgyógyász-endokrinológus-diabetológus


Kérdés feltevése

Kérdés:


Kérdést felvető neve: Traubné Lányi Judit


Tisztelt Dr.Hermányi Zsolt! Tanácsát szeretném kérni. Ez év februárjában az endokrinológus diabéteszt állított fel. (értékek:éhgyomi:7, 120 perces:11.6)Diétával 11 kg fogytam, de még mindig jelentős súlyfelesleg van rajtam.Mérem a cukromat. Az éhgyomi értékek általában 5.8-6 között vannak, (2-3 alkalommal fordult elő magasabb érték, mint 6.4.) gyógyszert még nem szedek, a háziorvosom javaslatára, mert Meforált írt fel, de még várok vele). Ami aggaszt azok az étkezés utáni értékek, mivel nem tudom eldönteni, hogy most tulajdonképpen 1 vagy 2 óra múlva kell étkezés után mérni. Az értékek 7-9 között vannak, de előfordult 1* 9.8-as érték is. Tegnap pizzát vacsoráztam és nagyon megijedtem, mert 10.5 volt a vércukor. Ön szerint kezdjem el a gyógyszerszedést, vagy szigorúbb diétát tartsak. Köszönöm szépen válaszát.Azt még elfelejtettem, hogy PCOS beteg is vagyok, nem tudom jelent -e ez valamit.



Válasz:


Tisztelt Kérdező !

A PCO szindróma egyik következménye az inzulinn rezisztencia fokozódása azaz a szénhidrát anyagcsere romlása ! Már a PCOS miatt is érdemes lenne
2x500mg Meforal tablettát szednie, mert ez nemcsak az inzulinrezisztenciát csökkenti, hanem a tesztoszteron nevű ffi hormon termelését is visszaszorítja, mely a PCOS tüneteiért felelős ! A meforal az étváygat is csökkenti.
Ha diétázik hogyhogy pizzát vacsorázott ????
Javasolt diéta
06.30: 35g, 09.00: 15g, 12.15: 50g, 15.00: 15g, 17.30: 35g, 20.00: 10g
szénhidrát, max 1300 kcal !!
a normál éhomi vércukor 3,5--5,5 mmol/l között, étkezés után 1 órával maximum 7,8 mmol/l !!

Tehát kezdje al a Meforált 2x500mg dózisban a fenti diétát kéne tartani,és heti 1-2 alklaommal reggeli előtt közvetlenül és reggeli után 1 órával mérje meg a vércukrát. Jelentős javuláshoz kitartást kívánok !!!

Tisztelettel:
dr Hermányi Zsolt


címkék: