Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

cukorbetegség kezelése; vércukorszint kezelése; vércukorszint odafigyelés; cukorbetegséggel bulizás; bulizás cukorbetegen

Diabetes Portál


Szerző: NA


5 tipp a cukorbetegség kezelésére egy baráti összejövetel során

Valaki meghívott egy társasági összejövetelre. Nagyszerű! Most, mint cukorbeteg, tudod, hogy van néhány extra óvintézkedés minden kirándulásnál. Természetesen mindez attól függ, hogy milyen típusú eseményről van szó - egy egyszerű kis csevegésről a barátokkal vagy vacsoráról -, és mennyi ideig tart az esemény - csak egy óra vagy az egész nap. Nem számít a helyzet, mindig emlékezned kell arra, hogy a cukorbetegséged soha nem korlátozhat téged a szórakozásban. Mert a megfelelő eszközöket szem előtt tartva te is részt vehetsz bárhol és bármilyen eseményen. Vess egy pillantást erre az öt tippre, hogy jól érezd magad, bármilyen meghívásra is mondasz igent.

Cukorbetegség kezelése

1. Ajánld fel a szervezést

Valószínűleg nem te vagy az egyetlen, aki szereti, ha egészséges lehetőség van az asztalon irodai összejöveteleken vagy születésnapi partikon. Ha aggódsz miatta, miért nem ajánlod fel, hogy hozzon mindenki egy saját ételt?
Ha pedig összejövetelt szervezel, amikor a vendégek megkérdezik tőled, hogy mit hozhatnak magukkal, cukorbetegség-barát ételeket ajánlhatsz a vércukorszinted kordában tartásához. Sovány húsok a grillhez, egészséges gyümölcssaláta - te vagy a házigazda, te döntesz!

2. Tervezz előre a diabéteszeddel

Frusztráló lehet úgy érezni, hogy mindig elemezned kell, hogy terveid hogyan befolyásolják a vércukorszintedet. De egy kis előzetes tervezés felszabadíthat téged, hogy a pillanatban élj, és élvezd a dolgokat. Mielőtt kilépnél az ajtón, mindig ne felejtsd el ellenőrizni vércukorszintedet. 
Elmész egy étterembe születésnapi ünnepségre? Keresd meg előre az online menüt, hogy egészséges, kiegyensúlyozott választási lehetőségeket találhass magadnak. Máris nyugodtabban és felkészültebben fogsz megérkezni. 
És ne feledd, hogy a harapnivalók a barátaid. Ha nem tudod, milyen lesz az élelmiszer kínálat egy rendezvényen, minden esetre tegyél valamit – például dió- és magkeveréket, sajtrudakat vagy teljes kiőrlésű kekszet – az autódba, a pénztárcádba vagy a táskádba. Mindig jobb félni, mint megijedni! 

3. Ne felejtsd el ellenőrizni a vércukorszintedet

Nem számít, merre tartasz, vagy mit fogsz csinálni, elengedhetetlen, hogy továbbra is ellenőrizd a vércukorszintedet. A különböző típusú ételek fogyasztása és a különböző típusú tevékenységekben való részvétel megváltoztathatja a szintedet - néha anélkül, hogy észrevennéd azt.
Ha attól tartasz, hogy véletlenül elfelejted ellenőrizni, érdemes megkérdezned orvosodat a folyamatos glükózmonitorról vagy CGM-ről. Ezek az eszközök segíthetnek a szintek jobb kezelésében, mivel valós időben mérik a szinteket anélkül, hogy gondolkodnod kellene rajta. Kényelmesen viselhetők és hordozhatóak is. Néhányan még egy okostelefonos alkalmazáshoz is csatlakoznak, ahol gyorsan és diszkréten megtekintheted glükózszintedet egy esemény közepén.
A szintek ellenőrzése mellett győződj meg arról, hogy van valaki veled, aki ismeri az állapotodat. Intézkedhetnek, ha magas vagy alacsony értéket tapasztalsz. 

4. Kortyolj okosan a cukorbetegség mellett

Könnyű elfelejteni, hogy a testmozgás és az étkezési szokások mellett az, amit iszol, nagy hatással van az egészségedre is. A társasági összejövetelek gyakran alkoholos italokat tartalmaznak. Bonyolult lehet eldönteni, hogy igyál-e vagy sem, ha cukorbeteg vagy. Íme néhány dolog, amit érdemes figyelembe venni:

-    Mindig fogyasszon ételt ivás közben, hogy segíts stabilan tartani a vércukorszintedet és elkerülni a magas véralkoholszintet. Az alkohol alacsony vércukorszintet okozhat, ezért, ha olyan gyógyszereket szedsz, amelyek növelik az inzulinszintet, az evés elengedhetetlen.
-    Ahelyett, hogy cukros, magas kalóriatartalmú italokat választanál, válasszon light sört vagy alacsony szénhidráttartalmú italokat, például bort.
-    Váltogass az alkoholtartalmú italok és a víz között, hogy hidratált maradj, és időt adj a testednek az alkohol metabolizálására.

5. A barátokkal jóban-rosszban-cukorbetegségben együtt 

Ha van egy haverod vagy barátod, aki segít szórakozni és felelősségre tudjátok vonni egymást kölcsönösen, az egy másik módja annak, hogy elkötelezd magad az egészségügyi céljaid mellett. Minden baráti időtöltésre, amelyre együtt indultuk, ütemezzetek be egy sétát vagy egy kirándulást az edzőterembe a hét későbbi részében. Az sem árt, ha néha kedvesen rád szól, hogy lehet már nem kéne még egy pohár bor. 




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Diabéteszes szívbetegség

A cukorbetegek körében az átlagos-nál 3-5-ször gyakrabban fellépő szívelváltozások közé... Tovább

Nefropátia

lásd: diabéteszes nefropátia   Mit kell tennem, ha cukorbeteg lettem? A tennivalókról... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Ez az érték a vérben már évekkel előre jelzi a cukorbetegséget Ez az érték a vérben már évekkel előre jelzi a cukorbetegséget
A vérben mért magas inzulinszint évekkel a cukorbetegség kialakulása előtt figyelmeztethet....
Nem csak az számít mit eszel cukorbetegként, de az is mikor! Nem csak az számít mit eszel cukorbetegként, de az is mikor!
A cukorbetegség kezelésében nem csak az a fontos, hogy mit eszünk, hanem az is, hogy mikor...
Az inzulinterápia gyakori mellékhatásai Az inzulinterápia gyakori mellékhatásai
Az inzulinterápia kulcsfontosságú kezelési mód a cukorbetegek számára, különösen...
Hiperglikémia - Ezek a tünetek jelzik a súlyos állapotot Hiperglikémia - Ezek a tünetek jelzik a súlyos állapotot
A hiperglikémia, vagyis a magas vércukorszint súlyos tünetekkel járhat, ezért fontos a...
Ismerkedj meg a Kisalföld tájegységünk különleges ízeivel - 5 étel, amit ki kell próbálnod! Ismerkedj meg a Kisalföld tájegységünk különleges ízeivel - 5 étel, amit ki kell próbálnod!
Fedezd fel a Kisalföld ízvilágát ezzel az öt tradicionális étellel, amelyek a régió...
Endokrinológus segít: Inzulinrezisztencia esetén ez a 3 tápanyag nagyon fontos! Endokrinológus segít: Inzulinrezisztencia esetén ez a 3 tápanyag nagyon fontos!
Az inzulinrezisztencia kezelése során bizonyos tápanyagok kiemelkedően fontosak, amelyek...
Mindig van hova fejlődni - Így léphetsz előre orvosként Mindig van hova fejlődni - Így léphetsz előre orvosként
Az orvosi hivatásban a folyamatos fejlődés elengedhetetlen; cikkünkben bemutatjuk, hogyan...
Így teszi tönkre a cukor a fogaidat! Így teszi tönkre a cukor a fogaidat!
Tudd meg, hogyan teszi tönkre a cukor a fogaidat, és milyen lépésekkel védheted meg őket a...
IR férfiaknál: Mik a tünetek és a következmények? IR férfiaknál: Mik a tünetek és a következmények?
Az inzulinrezisztencia egyre gyakoribb probléma a férfiak körében, amely súlyos...
5 tipp, amivel ehetsz cukorbetegként is étteremben 5 tipp, amivel ehetsz cukorbetegként is étteremben
Az étteremben való étkezés különleges élményt nyújthat, de cukorbetegként kihívást...
címkék: 1-es típusú cukorbetegség, 2-es típusú cukorbetegség, 3-as típusú cukorbetegség