Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Fogászati implantáció és a cukorbetegség

Diabetes Portál


Szerző: SzSz


Cukorbetegek is csináltathatnak fogászati implantátumokat?

A modern kor egyik legkellemetlenebb és legelterjedtebb betegsége a cukorbetegség, ami akkor alakul ki, amikor a szervezet nem képes megfelelően szabályozni a vércukorszintet. A cukorbetegségnek sajnos számos tünete és velejárója van, többek között a gyógyulási folyamatot is hajlamos lassítani. Ez számos kérdést vet fel azokban cukorbetegekben, akiknek körülményesebb műtétekre és egyéb beavatkozásokra lehet szükségük egészségügy megőrzése vagy helyreállítása céljából.

Fogászati implantáció és a cukorbetegség

Ilyen beavatkozás például a fogászati implantátumok beültetése is. Ha nem lenne elég, hogy az ember a cukorbetegségből adódó problémákkal küzd, a hiányzó fogak további súlyos szövődményeket okozhatnak. Egy hiányzó fogtól például az ember arca megereszkedik, és ettől idősebbnek tűnik majd a valódi koránál.
A fogászati implantátumokkal ez a probléma elkerülhető, azonban ezek beültetése után legalább 6 hónapnyi gyógyulási, regenerációs időszakra van szükség, így ezek a titánból készült csavarok plusz problémákat jelenthetnek a cukorbetegek számára.
Jogosan merül fel tehát a kérdés, hogy a cukorbetegek is csináltathatnak-e fogászati implantátumokat. Az alábbiakban ezt és hasonló fontos kérdéseket igyekszünk megválaszolni, hogy ön is tájékozott döntést hozhasson egészségével kapcsolatban!

 

A cukorbetegség és a fogászati implantátumok kapcsolata

A cukorbetegség az egész testre kihat, méghozzá oly módon, hogy az élet több területén is zavarokat okozhat a páciensek számára. Azok a cukorbetegek, akiknek hiányzik egy foguk, többféle opció közül is választhatnak. A fogászati implantátumot azok választják szívesen, akik tartós megoldást eresnek problémájukra, és hiányzó foguk lehető legpontosabb másolatát szeretnék beültetni annak helyére. A fogászati implantátumok továbbá a környező fogaknak is támaszt nyújtanak, ami hosszútávon fontos szempont.
A fogászati implantátumoknak azonban a test regeneratív képességeire van szükségük, hogy összeforrhassanak az állkapocscsonttal. Ezt követően a fogíny is be kell gyógyuljon az implantátum körül. Ettől lesz olyan meggyőző a beültetett műfog a fogsorban, és ezért tartósabb megoldás, mint a műfogsorok vagy a hidak.
A probléma az, hogy a cukorbetegség, mint fentebb említettük, lelassítja a gyógyulási folyamatokat a szervezetben, és emiatt sajnos a komplikációk kockázata is nagyobb egy implantátum beültetését követően.
A fogászati implantátumok behelyezése magas (95%) sikerarányú beavatkozás, azonban, ha nem figyelnek oda rájuk megfelelően, sajnos problémák alakulhatnak ki a páciens szájában. Sajnos az olyan fennálló betegségek, mint a cukorbetegség is jelentősen csökkenthetik ezt a sikerarányt.

 

Szóval biztonságos implantátumot csináltatnia egy cukorbetegnek?

Amennyiben a cukorbetegség megfelelő kezelést kap, és a páciens egészsége ettől eltekintve jónak mondható, a fogászati implantátum beültetése biztonságos. A fogászati implantátumok pont, hogy megkönnyíthetik a cukorbetegek mindennapjait, hiszen sokkal egyszerűbb velük követni a diétákat, mint hidakkal és egyéb fogpótló megoldásokkal.
Amennyiben egészsége (a cukorbetegségtől eltekintve) rendben van, nem kell tartania az implantátum-beültetés komplikációitól. Ennek megállapításában természetesen fogorvosa segít majd önnek, de ehhez fontos, hogy minden egészségügyi előzményét megossza szakorvosával!

 

Ha Ön is megbízható szakembert keres, akkor válassza a Rosental Fogászat fogorvosait, ahol a fogbeültetés implantátummal fájdalommentesen zajlik. Kérjen időpontot most: fogbeültetés implantátummal
 




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Diabétesz szakszótár

Diabéteszes enteropátia

A vékonybelek cukorbetegségben észlelhető megbetegedése, amely gyakran jár együtt hasmenéssel. Tovább

HDL koleszterin

A koleszterinnek az ún. magas sűrűségű lipoproteinekhez kötött formája, amelynek fő... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet? A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet?
A cukorbetegség korai jelei közé tartozik a szokatlanul nagy mennyiségű víz fogyasztása....
A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély
A cukorbetegség súlyos szövődménye lehet a lábfekély, amely fertőzésekhez, és akár...
Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél
A fogvesztés mindenképpen ijesztő lehetőség, azonban egyes betegségek, például a...
Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez! Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez!
Fedezd fel a vércukorbarát liszteket, amelyek segítenek egészséges házi pékáruk...
Ez az érték a vérben már évekkel előre jelzi a cukorbetegséget Ez az érték a vérben már évekkel előre jelzi a cukorbetegséget
A vérben mért magas inzulinszint évekkel a cukorbetegség kialakulása előtt figyelmeztethet....
Nem csak az számít mit eszel cukorbetegként, de az is mikor! Nem csak az számít mit eszel cukorbetegként, de az is mikor!
A cukorbetegség kezelésében nem csak az a fontos, hogy mit eszünk, hanem az is, hogy mikor...
Az inzulinterápia gyakori mellékhatásai Az inzulinterápia gyakori mellékhatásai
Az inzulinterápia kulcsfontosságú kezelési mód a cukorbetegek számára, különösen...
Hiperglikémia - Ezek a tünetek jelzik a súlyos állapotot Hiperglikémia - Ezek a tünetek jelzik a súlyos állapotot
A hiperglikémia, vagyis a magas vércukorszint súlyos tünetekkel járhat, ezért fontos a...
Ismerkedj meg a Kisalföld tájegységünk különleges ízeivel - 5 étel, amit ki kell próbálnod! Ismerkedj meg a Kisalföld tájegységünk különleges ízeivel - 5 étel, amit ki kell próbálnod!
Fedezd fel a Kisalföld ízvilágát ezzel az öt tradicionális étellel, amelyek a régió...
Endokrinológus segít: Inzulinrezisztencia esetén ez a 3 tápanyag nagyon fontos! Endokrinológus segít: Inzulinrezisztencia esetén ez a 3 tápanyag nagyon fontos!
Az inzulinrezisztencia kezelése során bizonyos tápanyagok kiemelkedően fontosak, amelyek...
címkék: