Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Az anyagcsere felgyorsítása, mit tegyünk a karcsúságért?

Diabetes Portál



Gyorsabb anyagcsere, fogyás 7 lépésben

A tavaszi időszakban a közelgő fürdőruha szezonra gondolva gyorsan szeretnénk megszabadulni a télen felszedett plusz kilóktól. Még épp időben hozzákezdhetünk az anyagcsere-diétához, melynek segítségével fokozatosan és tartósan adhatjuk le a súlyfelesleget.

Fogyókúra okosan

Hirdessen cukorbeteg portálunkon! Kedvező ár, nagy látogatottság! Tekintse meg médiaajánlatunkat itt!

 

 

Hashajtó szedése a karcsúságért? TILOS

 

A hírességek körében, különösen egy-egy fontosabb megjelenés előtt a plusz kilók gyors leadására elterjedt módszer a hashajtók szedése. A sztárok ezen diétás trükkje nem csak nem hoz hosszútávú eredményt, de még veszélyes is. A hashajtó szerek csak azt mossák ki a szervezetből, amit előzőleg elfogyasztottunk. A folyamatos éhségérzet mellett rendszeres szedésük székrekedéshez vezet.

 

 

Az anyagcsere felgyorsítás biztonságos módon


Az anyagcsere természetes és biztonságos módon történő felgyorsításának módját az Amerikai Endokrinológiai Társaság állította össze, lépéseit Prof. Balázs Csaba endokrinológus ismertette.

 

 

1. lépés: Felmérés

 

A fogyás módja egyénenként eltérő lehet. A személyre szabott program összeállításához nélkülözhetetlen a részletes állapotfelmérés, endokrinológus-dietetikus szakember segítségével (amennyiben indokolt hormonok és anyagcseremarkerek meghatározása). A korábbival azonos kalória bevitel mellett jelentkező hízás utalhat például pajzsmirigy betegségre, ilyen esetekben a fogyás első lépése a hormonszint normalizálása kell, hogy legyen.

 

 

2. lépés: Ne hagyjuk ki a reggelit!

 

Alvás közben, a test energiamegőrzési módba megy át, azáltal, hogy lassítja az anyagcseréjét. Az evés maga adja meg a kezdő lökést az anyagcsere felgyorsításához. Egy jó reggeli összetett szénhidrátokból áll, mint zablisztből vagy teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér, tojásfehérje és gyümölcsből, mint banán. Étkezzünk naponta 5-6 alkalommal. Nem kell nagyobb mennyiséget fogyasztani, csak gyakrabban étkezni. Ez esetben testünk tudni fogja, hogy van állandóan rendelkezésére álló energia és több energiát fog égetni ahelyett, hogy zsírként raktározza későbbi felhasználásra. Ez a kulcs az anyagcsere felgyorsításában.

 

 

3. lépés: Minőségi étkezés

 

Válogassuk meg, mi az, ami a tányérra kerül! Magas cukortartalmú ételek fogyasztása vércukorszint kiugrást okoz, ami arra kényszeríti a testet, hogy zsír formájában tárolja azt. Részesítsük előnyben a teljes kiőrlésű lisztből készült ételeket, gyümölcsöt és zöldséget.
Győződjünk meg arról, hogy táplálkozásunkban egyensúlyban vannak a fehérjék (mint tojásfehérjék és sovány húsok) és az egészséges zsírok (esszenciális zsírsavak találhatók a diófélékben és a halakban).

 

 

4. lépés: A csodálatos zöld tea

 

Fogyasszunk rendszeresen zöld teát, ill személyre tervezett italokat. A zöld tea bámulatos zsírégető tulajdonsággal rendelkezik. Számos tanulmány igazolja pozitív hatását az anyagcsere gyorsítására. Emiatt számos étrendkiegészítő tablettában is található zöld tea.

 

 

5. lépés: Fontos a rendszeres mozgás

 

Rendben, ez nyilvánvaló, de a legtöbb ember mégsem teszi ezt. Ha korábban egyáltalán nem edzettünk, kezdjük az alapoknál: egy könnyű és rendszeres esti séta nem csak az anyagcsere felgyorsításában segít, de a közérzetünket is javítja.

 

 

6. lépés: Szakaszos tréning

 

Sokan rengeteget diétáznak, de egy idő után a fogyás mértéke stagnál. Ez azért van mert az anyagcsere stabilizálódott. A szervezete anyagcseréje gyorsan alkalmazkodik a környezethez. A holtponton történő átbillenéshez segíthet a szakaszos edzés. A mozgást kezdjük alacsony sebességgel majd ugorjunk egy magasabb sebességre, majd lassítsunk vissza. Sok lehetőség van erre, a lényeg, hogy különböző szintre toljuk a szervezetet. Ha jól csináljuk felgyorsíthatjuk az anyagcseréjét és rengeteg kalóriát égethetünk el.

 

 

7. lépés: Táplálékkiegészítők

 

A megfelelően összeállított, jó minőségű táplálékkiegészítők szintén segíthetik a fogyást. Az orvosi felügyelet mellett szedett vitaminok, ásványi anyagok, anyagcserét fokozó készítmények jól kiegészíthetik az életmódváltást, segítségünkre lehetnek a betegségek megelőzésében is.


Oxygen Medical
www.ujpest.oxygenwellness.hu/
A Prima Medica Egészségközpontok tagja

 

 

Hirdessen cukorbeteg portálunkon! Kedvező ár, nagy látogatottság! Tekintse meg médiaajánlatunkat itt

 

Forrás: ujpest.oxygenwellness.hu




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Diabétesz szakszótár

Candida fertőzés

Cukorbetegeknél igen gyakori (főként magasabb cércukorszintek mellett fellépő)... Tovább

Hydruria

Híg, bőséges vizelet ürítése (sok folyadékivás után v. diabetes insipidusban).   Mit... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Cukorbetegként mikor fordulj belgyógyászhoz? – Amit jó, ha tudsz Cukorbetegként mikor fordulj belgyógyászhoz? – Amit jó, ha tudsz
Mikor érdemes cukorbetegként belgyógyászhoz fordulni? Cikkünkben megmutatjuk, milyen...
Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban
Sokan nem is sejtik, hogy a szájüregük árulkodhat az általános egészségi állapotukról....
Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég! Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég!
Kínálj cukormentes fogásokat a szállodai étteremben, vonzz több egészségtudatos vendéget...
Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben
Az ápolói munka nap-mint-nap komoly fizikai és mentális kihívásokkal jár. Tudd meg, milyen...
5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet 5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet
A diagnózis után hirtelen rengeteg információ zúdul rád: mit ehetsz, mikor kell mérned a...
Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben? Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben?
Ha cukorbetegséggel élsz, a vércukorszint rendszeres ellenőrzése az életed része, akár...
Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos
A háziorvosi ellátás hiánya egyre több településen okoz problémát Magyarországon. A...
Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk? Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk?
A sérv gyakran fájdalommal és mozgáskorlátozottsággal járó állapot, amely sokak életét...
Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel? Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel?
Cukorbetegként az utazás különös előkészületeket igényel, különösen, ha szállodában...
Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
címkék: