Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

5 tipp, hogyan érezd magad jól tavasszal is!

Diabetes Portál


Szerző: Puskás Rékka


5 tipp, hogy jól érezd magad a bőrödben!

Itt a tavasz, hamarosan állandósul a jó idő, megújul a természet, úgyhogy itt az ideje annak, hogy te is megújulj, és elkezd igazán jól érezni magad a bőrödben! Ez alól még az sem mentesíthet, ha cukorbeteg vagy! És hogy mindehhez mire van szükséged, különösen a mostani, vészterhes időkben? Íme 5 egyszerű tipp, amivel újjászülethetsz te is!

Hogyan érezheted magad csúcsformában, akkor is, ha cukorbeteg vagy?

5 tipp, hogy jól érezd magad a bőrödben!

1. Tavaszi láz, felfrissülés, megújulás

 

Itt az ideje a tavaszi nagytakarításnak, és a ház rendbetétele nem fejeződik be azzal, hogy reggelente beveted az ágyadat. Próbáld meg felszámolni az otthoni általános rendetlenséget is, de legalábbis igyekezz minimalizálni azt. Kutatások bizonyítják, hogy a tapasztalatok boldogabbá tesznek bennünket, mint az anyagi javak. Ezért aztán ahelyett, hogy mindenféle tárgyakkal veszed körül magad, csak azokat tartsd meg, amelyek valóban fontosak a számodra, valamilyen különleges emléket, jelentést hordoznak, a felesleges holmiktól pedig szabadulj meg!

 

Amikor takarítasz, győződj meg róla, hogy alaposan letörlöd és átporszívózod a tárgyakat és a szobákat, ezzel is csökkentve a szennyező anyagok jelentette kockázatokat – gondolj csak a porra, vagy a penészre, különösen azokban a hónapokban, mikor amúgy is jobban le van gyengülve az immunrendszerünk. Ezért aztán a takarítás javítja a légzést, csökkenti a szívbetegségek kockázatát, és csökkenti a stresszt, miközben egy alacsony fizikai aktivitású tevékenység. Az ismétlődő feladatok, melyeket szinte rutinból kell végezni mindenfajta gondolkodás nélkül segít abban, hogy az agyad ne összpontosítson minden másra, ami egyébként foglalkoztat. Ha még tovább szeretnéd csökkenteni a stressz szintjét, akkor próbálj ki nyugtató illatanyagot tartalmazó tisztítószereket. Ilyen illatok például az eukaliptusz, vagy a levendula. Ha pedig unalmasnak találod a házimunkát, találd meg a módját, hogyan dobhatod fel – például a kedvenc zenéiddel!

 

2. Miért Low-GI, azaz alacsony Glikémiás Index?

 

A cukorbetegeknek – és a cukorbetegség előtt álló embereknek – az elfogyasztandó étel kiválasztásakor elsősorban azt a tényezőt kell figyelembe venniük, hogy az elfogyasztott ételekben lévő szénhidrátok mennyisége hogyan befolyásolja a vércukorszintet. Hogy ez hatékonyan működjön, kulcsfontosságú a Glikémiás Index, azaz GI használata. Az 55-ös, vagy annál alacsonyabb GI-vel rendelkező ételeket alacsony GI-nek, az 59-69 közöttit közepes (medium) GI-nek, míg a 70-nel, vagy többel rendelkezőket magas GI-nek minősítik.

 

Egy kutatás megállapította, hogy az egészséges, alacsony GI-tartalmú ételekből álló étrendek a leghatékonyabbak. Az alacsony GI-tartalmú ételek a vércukorszint alacsonyabb emelkedését eredményezik az élelmiszer-fogyasztás után, ami összeségében javítja a vércukorszint-szabályozást, csökkenti az étvágyat és elősegíti a fogyást.

 

A cikknek itt még nincs vége, lapozz a következő oldalra a folytatásért, hogy megtudd, mi mindent tehetsz még annak érdekében, hogy igazán jól érezd magad a bőrödben!




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Nikotinfüggőség

A közhiedelemmel ellentétben a nikotin igenis olyan szer, amelyhez hozzászokhat a szervezet. Az... Tovább

Hipertónia

Magasvérnyomás betegség, amely a cukorbetegek körében kétszer gyakoribb, mint a nem cukorbeteg... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Édesítőszer kisokos: Milyen édesítőszereket használhatunk cukorbetegként? Édesítőszer kisokos: Milyen édesítőszereket használhatunk cukorbetegként?
A cukorbetegség (diabétesz) olyan krónikus állapot, amelyben a vércukorszint szabályozása...
Tényleg hatékony a 120 grammos szénhidrát diéta cukorbetegnek? - Ezt kell tudni róla! Tényleg hatékony a 120 grammos szénhidrát diéta cukorbetegnek? - Ezt kell tudni róla!
Az egészséges étkezés és a cukorbetegség kezelése között szoros összefüggés van. A...
Banánfogyasztás cukorbetegként - Tényleg kerülni kell a banánt? Banánfogyasztás cukorbetegként - Tényleg kerülni kell a banánt?
A diéta kulcsfontosságú szerepet játszik a cukorbetegség kezelésében, és sokan azonnal...
Erre cseréld le a nutellát: Legjobb alternatívák a csokikrém helyett cukorbetegek számára Erre cseréld le a nutellát: Legjobb alternatívák a csokikrém helyett cukorbetegek számára
A reggeli pirítós, palacsinta vagy gofri sokunk számára elképzelhetetlen nutella nélkül....
Ezeket a gyümölcsöket jobb kerülni cukorbetegként! Ezeket a gyümölcsöket jobb kerülni cukorbetegként!
A gyümölcsök gazdagok vitaminokban, ásványi anyagokban és rostokban, és általában...
Betegen jöttél megint haza a nyaralásról? - ez lehet a megdöbbentő oka Betegen jöttél megint haza a nyaralásról? - ez lehet a megdöbbentő oka
Nincs is bosszantóbb annál, mint amikor hosszú várt nyaralás után betegen térünk haza. A...
A Glikémiás Index: Az Ételek Hatása a Vércukorszintre és A Fontossága a Cukorbetegek Számára A Glikémiás Index: Az Ételek Hatása a Vércukorszintre és A Fontossága a Cukorbetegek Számára
Az egészséges étkezés számos szempontból kiemelkedő fontosságú, különösen a...
Hogyan készüljünk fel a diabéteszes kolonoszkópiára Hogyan készüljünk fel a diabéteszes kolonoszkópiára
Ha diabéteszes vagy, akkor a kolonoszkópia előkészítése néhány különleges kihívással...
Csodálatos rostforrás: így fogyaszd az útifűmaghéjat Csodálatos rostforrás: így fogyaszd az útifűmaghéjat
Az egészséges étkezés és a megfelelő táplálkozás alapvető fontosságú a jó egészség...
Rákkeltő a zéró kóla: a WHO rákkeltőnek nyilvánítja a világ legelterjedtebb édesítőszerét Rákkeltő a zéró kóla: a WHO rákkeltőnek nyilvánítja a világ legelterjedtebb édesítőszerét
Pár napja hatalmas felháborodást keltett a hír, miszerint az Egészségügyi Világszervezet...
címkék: 1-es típusú cukorbetegség, 2-es típusú cukorbetegség, bulvár, színes hír, egészséges életmód