Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Mérgező munkahely kezelése

Diabetes Portál


Szerző: NA


Hogyan kezeljük a mérgező munkakörnyezetet?

Rettegsz a gondolattól, hogy holnap dolgozni fogsz? Legyen szó forró temperamentumú főnökről, ésszerűtlen munkaterhelésről vagy rosszindulatú munkatársakról, a mérgező munkakörnyezet jelentősen megterhelheti mentális egészségedet, ami magas szintű stresszhez, álmatlansághoz és depresszióhoz vezethet. Fontos, hogy felismerjük a mérgező munkakörnyezet jeleit, és tudjuk, mikor van itt az ideje a távozásnak.

Mérgező munkakörnyezet

A mérgező munkakörnyezet jelei

A mérgező munkakörnyezet az, ahol pszichológiailag nem érzi magát biztonságban az ember. Gyakran van egy általános érzés a negativitásról, az egészségtelen versenyről és az agresszióról.

Íme néhány jel, amelyek mérgező munkakörnyezetet hozhatnak létre vagy hozzájárulhatnak ahhoz:
-    egy szabotáló főnök, aki kudarcra ítél
-    mikromenedzselés
-    túlzott pletyka
-    klikkesedés
-    passzív agresszív főnök vagy munkatársak
-    zaklatás vagy megkülönböztetés
-    mikroagressziók (közvetett vagy finom előítéletek)
-    erőszakosság
-    nem biztonságos munkakörülmények
-    a tisztelet hiánya
-    a növekedési lehetőségek hiánya
-    irreális munkaterhelések
-    alacsony fizetés
-    kiszámíthatatlan ütemezés
-    a munkatársak megússzák a nem megfelelő viselkedést
-    nem konstruktív kritika
-    egy főnök, aki folyamatosan azzal fenyegetőzik, hogy kirúgja az alkalmazottakat

Hogyan befolyásolhatja a mérgező munkakörnyezet a mentális egészséget?

A legtöbben a napunk jó részét a munkahelyünkön töltjük. Ha a nap 8 órája tele van toxicitással, az jelentősen befolyásolhatja mentális egészségedet.
Egy kutatás  azt mutatja, hogy a mérgező munkahely - beleértve a zaklatást, a megfélemlítést és a kiközösítést - jelentős pszichológiai megterhelést jelent az alkalmazottak számára, és magas szintű stresszhez és kiégéshez vezethet.  Az MIT Sloan Management Review közelmúltbeli jelentése szerint a mérgező munkahelyi kultúra több mint 10-szer nagyobb valószínűséggel járul hozzá ahhoz, hogy egy alkalmazott felmondjon a munkahelyén, mint az alacsony fizetés.

Tippek a mérgező munkakörnyezet kezeléséhez

Ne feledd, hogy ez nem a te hibád: A munkád negatívumai nem a te hibáid. Bár a pozitív hozzáállás és az együttműködő gondolkodásmód segíthet bizonyos helyzetekben, ne feledd, hogy csak annyit tehetsz, hogy próbálsz felülkerekedni rajtuk.
Töltsd máshol az ebédszünetet: Mindenképpen tarts olyan ebédszünetet, ahol kiléphetsz a munkakörnyezetből. Ha lehetséges, ülj ki a természetbe.
Állítsd fel határokat: Ne kényszerítsd magad arra, hogy kihagyd az ebédszünetet, vagy munkaidő után fizetés nélkül dolgozz. Magyarázd el a főnöködnek, hogy szükséged van a szünetekre és a szabadidődre, hogy feltöltődj és jól végezd a munkádat.
Ne vegyél részt a drámában: Próbálj meg távol maradni minden drámától vagy pletykától. Semmi pozitív nem fog belőle származni, ha belekeveredsz. 
Koncentrálj a céljaidra: Tegyél meg mindent, hogy pozitív lelkiállapotban maradj. Nem leszel örökké itt, és nagyobb és jobb dolgok várnak rád.
Legyen egy munka utáni rituáléd: Tegyél valamit munka után, hogy pszichológiailag eltávolítsd a negatívumokat. Sétálj a természetben, vegyél egy forró fürdőt, vagy hívj fel egy barátot.
Maradj néhány megbízható munkatársnál: Jó ötlet megtartani néhány munkahelyi szövetségest, hogy támogathassátok egymást és megbízhassatok egymásban.
Csinálj rendszeres stressz leküzdési gyakorlatokat: Vegyél részt meditációban, jógában vagy napi testmozgásban, hogy segítsd kezelni a krónikus stresszt.
Tervezd meg kilépésedet: Ha a mérgező munkahelyi helyzet nem fog egyhamar javulni, kezdj el keresni az új munkahelyet.

Mennyi ideig kell mérgező munkakörnyezetben maradni?

Annak megállapításához, hogy maradjon-e a helyzetben, tegye fel magának a következő kérdéseket:
 

Hogyan befolyásolja ez a munka a mentális egészségemet? Ha nem tudsz aludni éjszaka, és minden munkanapon rettegsz, érdemes elkezdeni másik munkát keresni.
A főnök viselkedése mérgező?  Ha igen, akkor valószínűleg a legjobb, ha hamarosan távozol.
Szexuális zaklatást tapasztalsz?  Ha szexuális zaklatást tapasztalsz a munkahelyeden, a legjobb, amit tehetsz, ha felmész a HR-hez, és mindent dokumentálsz.

Összefoglalás

Ha a negativitás, a zaklatás vagy a szélsőséges vezetés a normális a munkahelyeden, akkor valószínűleg mérgező munkakörnyezetben vagy.
Mint egy szó szerinti toxin a levegőben, az érzelmi toxicitás megbetegíthet bárkit. Ha nem érzed magadat biztonságban és nem értékelik a munkádat, az mentális egészségügyi problémákhoz vezethet, beleértve az álmatlanságot, a stresszt, a depressziót és az alacsony önbecsülést.
Ha még mindig nem vagy biztos abban, hogy el kell-e menned, írd le az előnyeit és hátrányait annak, ha ott maradsz, ahol vagy. Ha több hátránya van, fontolj meg egy új munka keresését, ahol a mentális egészséged prioritást élvez. Lép ki emelt fővel, mert nagyobb és jobb dolgok várnak rád!




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Raklapos állványok

Raklapos állványok, raklaptárolók, raklaptároló állványok. Különböző megnevezésekkel... Tovább

Kódolás

A különböző szériákban gyártott tesztcsíkok kémiai összetételében minimális... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

4 meglepő tény a cukorbetegségről, amiket érdemes tudnod 4 meglepő tény a cukorbetegségről, amiket érdemes tudnod
A cukorbetegség több mint 1,1 millió embert érint Magyarországon, így jó eséllyel érinti...
Ha ilyen tüneteid vannak, akkor valószínűleg endometriózisod van Ha ilyen tüneteid vannak, akkor valószínűleg endometriózisod van
Egyetlen nő sem várja „a hónapnak azt az időszakát”. A legtöbben...
Próbáld ki ezeket az egyszerű, házi módszereket a vesék tisztítására Próbáld ki ezeket az egyszerű, házi módszereket a vesék tisztítására
A vesék csodálatos kis szervek. Naponta körülbelül 200 liter vért dolgoznak fel,...
Pénzügyi stressz: így tesz minket tönkre, de van rá megoldás Pénzügyi stressz: így tesz minket tönkre, de van rá megoldás
Amikor stresszesek vagyunk a pénz miatt, nem csak a bankszámlánkat éri az a bizonyos ütés....
Igen, ez valóban igaz – a bőröd így gyógyul meg, ha abbahagyod a dohányzást Igen, ez valóban igaz – a bőröd így gyógyul meg, ha abbahagyod a dohányzást
Nyilvánvaló, hogy a dohányzás nagyon káros a szívre és a tüdőre, de tudtad, hogy a...
Mi az, hogy GMO-mentes élelmiszer és mik az előnyei? Mi az, hogy GMO-mentes élelmiszer és mik az előnyei?
Az elmúlt néhány évtizedben elért hatalmas technológiai fejlődés ellenére úgy tűnik,...
Közösségi média függő vagyok! – így szokj le róla az orvosok szerint Közösségi média függő vagyok! – így szokj le róla az orvosok szerint
A közösségi médiától való függőség sok ember számára valódi probléma. Nehéz lehet...
Március 8. Nemzetközi Nőnap - 3 tény, amit tudnod kell a nők mentális egészségéről Március 8. Nemzetközi Nőnap - 3 tény, amit tudnod kell a nők mentális egészségéről
Ma ünnepeljük világszerte  a nőket, de ezen a napon nem árt kicsit mélyebbre is ásni,...
Lábápolási tippek, melyeket jobb, ha te is megfogadsz az egészséged érdekében Lábápolási tippek, melyeket jobb, ha te is megfogadsz az egészséged érdekében
A lábaid a legfontosabb testrészeid közé tartozik. Elvisznek oda, ahová szeretnéd, fizikai...
Miért ég az arcom? – 5 ok, amiért érzékeny bőröd kipirosodhat Miért ég az arcom? – 5 ok, amiért érzékeny bőröd kipirosodhat
Amikor azt gondoltad, hogy tökéletesítetted érzékeny bőrápolási rutinodat, észreveszel...
címkék: Kutatás